de pl ch at
  poczta@carebiuro.de
cbb-office.pl/

Firma budowlana rejestracja w Aachen

Carebiuro

GEWERBE budowlane - rejestracja w Aachen

 

Polacy, którzy decydują się na przeniesienie do Niemiec znajdują zatrudnienie w wielu branżach. Do najbardziej popularnych należy od lat branża budowlana. Branża budowlana w Niemczech jest stabilna i odporna na wahania koniunktury. Gdziekolwiek nie spojrzeć rosną budowy, nieźle ma się też branża remontowo-wykończeniowa.  Notowania ekonomiczne jasno wskazują,  że także w najbliższych latach sektor budowlany będzie notował stabilny wzrost. W ostatnim czasie liczba zleceń w tym sektorze gospodarki rośnie o około 4% rocznie a ogromna liczba nowych inwestycji jest tak duża, że niemieckie firmy mają problemy ze znalezieniem pracowników i usługodawców. Branża budowlana jest bezwzględnie polską specjalnością w Niemczech.

Firma budowlana rejestracja w Aachen

Jak założyć firmę budowlaną w Niemczech?

Jeżeli nie wiesz, jak założyć firmę budowlaną w Niemczech, skorzystaj z pomocy profesjonalistów, których znajdziesz w polskim biurze w Aachen. Nasi pracownicy doradzą, jak to zrobić lub przy minimalnym Twoim wkładzie w postaci okazania dowodu osobistego załatwią wszystkie formalności związane z rejestracją firmy budowlanej w Niemczech. Zapraszamy do polskiego biura w Aachen. Co jest niezbędne do prowadzenia działalności budowlanej legalnie w Niemczech?

Meldunek dla firmy budowlanej w Niemczech

Nie można zarejestrować Gewerbe bez posiadania meldunku w Niemczech. Jeżeli nie posiadasz adresu zameldowania w Niemczech, możesz skorzystasz z tzw. usługi użyczenia adresu zameldowania, który jest niezbędny do rejestracji firmy i późniejszej jej obsługi. Jest to procedura w pełni legalna, z której korzysta wielu Polaków, niezdecydowanych na stały pobyt czy zamieszkanie w Niemczech w związku z prowadzoną tam firmą - często dojeżdżając na konkretne zlecenia na teren Niemiec stale mieszkając w Polsce. Usługę użyczenia adresu zameldowania wraz z obsługą administracyjną – prowadzeniem biura oferuje polskie biuro w Aachen.

GEWERBE budowlane - rejestracja w Aachen

Jak wygląda procedura rejestracji firmy budowlanej w Niemczech? Warto w tym celu sięgnąć po pomoc profesjonalistów z polskiego biura w Aachen.

Uwaga na tzw. pozorne samozatrudnienie w branży budowlanej

Osoby pracujące w Niemczech na własny rachunek w branży budowlanej zobowiązane są do zgłoszenia własnej działalności gospodarczej i rozliczenia się z urzędem skarbowym (niem. das Finanzamt). Działalność przedsiębiorstw, nawet tych jednoosobowych, najczęściej wybieranych przez Polaków reguluje w Niemczech ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (niem. das Einkommensteuergesetz).

Zgodnie z tą ustawą działalność gospodarcza jest legalna, gdy spełnia warunki:

Zalety prowadzenia firmy budowlanej w Niemczech

Rejestrując firmę w Niemczech lub pracując tam koniecznie musisz mieć ubezpieczenie zdrowotne, ponieważ w Niemczech jest ono obowiązkowe. Za brak ubezpieczenia grożą wysokie kary, a koszty leczenia musisz pokryć sam i mogą to być bardzo wysokie kwoty idące w setki, a nawet tysiące €.

Nasze ubezpieczenie zdrowotne zapewnia:

Ubezpieczenie OC:

Ubezpieczenie wypadkowe:

W polskim biurze w Aachen dostaniesz Ubezpieczenie zdrowotne już od 1 € dziennie

Zachęcamy do współpracy. Wszystkie konsultacje z doradcami podatkowymi i ubezpieczeniowymi w polskim biurze w Aachen są niezobowiązujące i w pełni bezpłatne.

 

Rejestracja polskiej firmy w niemczech

Polecane linki:

 

 

                       VAT NIEMCY rejestracja podatkowa                                                       KRUS a Gewerbe w Niemczech

  

                             https://carebiuro.de/pdf/officevat/VAT_NIEMCY_rejestracja_podatkowa.docx_pup.pdf                                                                 https://carebiuro.de/pdf/ekv/KRUS_a_gewerbe_w_Niemczech.docx_pup.pdf    

 

 


To może Państwa zainteresować:

Gewerbe w Niemczech bez meldunku
Firma w Niemczech
Rejestracja firmy w Niemczech
Ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech
Rozliczenie podatkowe dla Polaków
 

UWAGA: nie wymagamy osobistego stawienia sie w biurze- wszystko możemy załatwić drogą elektroniczną i pocztową:

Email:  poczta@carebiuro.de
WhatsApp +49 160 430 803 6
WhatsApp +49 151 462 323 10

Biuro Burscheid +49 2174 666 3977
Biuro Dusseldorf +49 211 975 31 621 
Biuro Leverkusen +49 2171 77 69 612 
Biuro Polska  +48 22 307 11 23 

                                                                                                                                                                                                                   


© Rejestracja firmy w Niemczech - Carebiuro.de 2016.
Zakladanie firmy w Niemczech - Dzialalnosc gospodarcza w Niemczech - Firma w Niemczech bez meldunku
All rights reserved.