de pl ch at
  poczta@carebiuro.de
cbb-office.pl/

FIRMA W NIEMCZECH BEZ UBEZPIECZENIA

Brak ubezpieczenia GEWERBE w Niemczech.

Przepisy unijne zawierają zasady dotyczące ustalania ustawodawstwa właściwego, czyli ustalania, w jakim kraju jesteś ubezpieczony, jeśli pracujesz lub prowadzisz firmę w jednym, lub wielu państwach Unii Europejskiej.
Zgodnie z tymi przepisami, podstawową zasadą dla ustalenia właściwego ustawodawstwa w dziedzinie ubezpieczeń jest zasada miejsca wykonywania pracy (lex loci laboris) – oznacza ona, że podlegasz ubezpieczeniu społecznemu i zdrowotnemu oraz płacisz składki do systemu ubezpieczeń w państwie, w którym pracujesz. Tak więc, jeżeli pracujesz lub prowadzisz firmę w Niemczech - tam płacisz składki na ubezpieczenie zdrowotne. 

 

FIRMA W NIEMCZECH BEZ UBEZPIECZENIA

Zgodnie z ustawą obowiązującą w Niemczech od 2009 roku, każdy cudzoziemiec prowadzący Gewerbe (ale i każdy Niemiec prowadzący lokalnie firmę) ma obowiązek posiadania ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech. Nie masz ubezpieczenia - nie masz prawa pracować/mieszkać w Niemczech tak w skrócie można przedstawić treść tej ustawy. Oznacza to ni mniej, ni więcej - że pracując/prowadząc Gewerbe w Niemczech bez ubezpieczenia jesteś nielegalnym emigrantem i służby mogą Cię usunąć z terenu Niemiec.

Co Ci grozi w przypadku braku ubezpieczenia w Niemczech?

Kara finansowa

Osoby, które nie posiadają ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech podlegają przede wszystkim karze finansowej - podstawa prawna  ustawa § 193 Abs. 4 VVG, która reguluje konieczność nadpłacenia zaległych składek wraz z odsetkami wstecz. Za pierwsze sześć miesięcy kara to wysokość miesięcznej składki, a za każdy następny miesiąc kara ta wynosi 1/6 składki miesięcznej ubezpieczenia. Maksymalna nadpłata jest równa składkom 13 miesięcy.

Wydalenie z Niemiec do Polski

Jeżeli pracujesz „na czarno” zapewne nie dbasz też o ubezpieczenie zdrowotne. Zdaj sobie sprawę, że praca na czarno w Niemczech nie tylko jest zabroniona ale jest przestępstwem, za które płaci się wysokie grzywny nawet do 5000 € oraz można być wydalonym z Niemiec z zakazem pracy. Zollamt - niemieckie służby celne coraz częściej dokonują kontroli pracowników - obcokrajowców i w przypadku potwierdzenia pracy na czarno z często idącym w parze brakiem ubezpieczenia zdrowotnego wszczynają procedurę wydalenia z Niemiec.

Leczenie z własnej kieszeni - często nie na Twoją kieszeń

Należy sobie uświadomić, że tym, co będzie dotykać nas na co dzień bez ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech to strach o nasze zdrowie i ewentualną konieczność leczenia się prywatnie i płacenia za te usługi z własnej kieszeni. Średni koszt wizyty u lekarza pierwszego kontaktu to ok. 100 €, średni koszt podstawowych leków na grypę to około 150 €, dzień pobytu w szpitalu to minimum 500 € a specjalistyczny transport do Polski to wydstke nawet kilkudziesięciu tysięcy €.

 

Brak ubezpieczenia GEWERBE w Niemczech
Jak zapobiec konsekwencjom braku ubezpieczenia zdrowotnego Gewerbe w Niemczech?

Wystarczy się ubezpieczyć - pod pewnymi warunkami możesz to zrobić w państwowej kasie chorych, zawsze bez dodatkowych warunków w prywatnym towarzystwie ubezpieczeniowym zarejestrowanym na terenie Niemiec.

Tanie oferty ubezpieczeń zdrowotnych zawsze znajdziesz na stronie eurokv.de. Pracujemy nad tym by nasze oferty były jak najtańsze i dopasowane do oczekiwań naszych polskich Klientów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na niemieckim rynku ubezpieczeń już dziś możemy Państwu zaoferować unikalne cenowo ubezpieczenia zdrowotne już od 1 €/dzień. 1 €/dzień - konkurencja otwiera szeroko oczy, a my w eurokv.de mówimy - tak, da się ubezpieczyć bez żadnych kruczków za 1 €/dziennie.

 

 

Rejestracja polskiej firmy w Niemczech
 

Carebiuro

Polecane linki:

Firma budowlana a podatki w Niemczech

Gewerbe w Niemczech

Nowoczesne ubezpieczenia

Obowiązek posiadania tytułu mistrza

 

                      Koszty Gewerbe                                                                                   rozliczenia vat

               https://carebiuro.de/pdf/cb/Koszty_Gewerbe_w_Niemczech.docx_pup.pdf                                                                  https://carebiuro.de/pdf/servicevat/rozliczenia_vat_e-commerce_2_pup.pdf                                                                                                                                                                          

 

UWAGA: nie wymagamy osobistego stawienia sie w biurze- wszystko możemy załatwić drogą elektroniczną i pocztową:

Email:  poczta@carebiuro.de
WhatsApp +49 160 430 803 6
WhatsApp +49 151 462 323 10

Biuro Burscheid +49 2174 666 3977
Biuro Dusseldorf +49 211 975 31 621 
Biuro Leverkusen +49 2171 77 69 612 
Biuro Polska  +48 22 307 11 23 


© Rejestracja firmy w Niemczech - Carebiuro.de 2016.
Zakladanie firmy w Niemczech - Dzialalnosc gospodarcza w Niemczech - Firma w Niemczech bez meldunku
All rights reserved.