de pl ch at
  poczta@carebiuro.de
cbb-office.pl/

PODATKI FIRMY BUDOWLANEJ W NIEMCZECH

Podatki firmy budowlanej w Niemczech.

Podatki w firmie budowlanej są istotne a ich rozliczanie decyduje o wysokości dochodów jakie uzyskuje się z prowadzenia działalności gospodarczej w Niemczech, gdzie Polacy prowadzą coraz więcej firm budowlanych. Podatki które dotyczą firm budowlanych i które należy regulować do niemieckiego urzędu finansowego, czyli Finanzamt to:

Podatek dochodowy - każdy właściciel działalności gospodarczej w Niemczech ma obowiązek regulować cyklicznie podatek dochodowy do niemieckiego urzędu finansowego. W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej z podatku dochodowego rozliczać należy się tak jak osoba fizyczna. Każdy podatnik klasyfikowany jest do odpowiedniej klasy podatkowej według swojej sytuacji rodzinnej, np. klasa pierwsza to osoby samotne, rozwiedzione lub owdowiałe, zaś klasa czwarta – osoby pozostające w związku małżeńskim. Obciążenia podatkowe bywają mocno zróżnicowane. Stawka podatku dochodowego wynosi od 14 do 45 % w zależności od wysokości dochodów. Od podatku możesz odliczyć tzw. wolną kwotę od podatku, koszt prywatnego ubezpieczenia, koszty prowadzenia działalności gospodarczej, koszty nauki dzieci itp.

Podatek VAT - zgodnie z ustawodawstwem niemieckim, każda firma budowlana w tym kraju ma obowiązek rejestracji jako podatnik VAT.  Podatek od towarów i usług VAT znany jest też często pod nazwą podatku od wartości dodanej (Mehrwertsteuer). Dobra wiadomość jest taka, że masz szansę podatek VAT odzyskać z wszystkich faktur. Podstawowa stawka VAT wynosi 19% - na wszystkie towary i usługi   ta stawka obejmuje firmy budowlane.

Podatek budowlany - wynosi obecnie 15% wartości wykonanych robót budowlanych (kwoty widniejącej na wystawionej fakturze). Potrącenie Bauabzugsteuer zostaje dokonane przez podmiot zlecający usługi budowlane z należności wynikającej z wystawionej faktury na wykonane roboty budowlane. Potrącona kwota zostaje przekazana przez zleceniodawcę na rachunek bankowy właściwego niemieckiego urzędu skarbowego. Jeśli firma budowlana świadczy usługi budowlane na terenie Niemiec, powinna wystąpić o Freistellung, aby zleceniodawca, dla którego usługi są świadczone, nie potrącał Bauabzugsteuer od każdej faktury w wysokości 15%.

Kto jest zobowiązany regulować podatek budowlany w Niemczech?

Wysokość podatków można oczywiście regulować, oczywiście każdy jest zainteresowany płaceniem jak najniższych podatków, a osiąganiem jak najwyższych przychodów. Jak to jest możliwe? Najlepiej z pomocą specjalistów od księgowości i rozliczania podatków jakich znajdziesz w naszym biurze. Wiele firm budowlanych działających w Niemczech chcąc obniżyć swoje podatki w Niemczech korzysta z usług profesjonalnych księgowych, którzy zajmują się całością obsługi podatków polskich firm budowlanych. Oto najważniejsze usługi księgowe, jakie zapewnia profesjonalne biuro księgowe:

Dowiedz się więcej o zasadach regulowania podatków firmy budowlanej w Niemczech w trakcie bezpłatnych konsultacji z naszymi doradcami. 

Gewerbe dla budowlanki

Polecane linki:

Gewerbe w Niemczech bez meldunku

u=Ubezpieczenia - najtaniej

Co to jest Gewerbe?

PODATEK DOCHODOWY a opiekunki

 

        Firma_w_Niemczech                                    Ubezpieczenie_w_niemczech_dla_bezrobotnych                                                                                                    

      Firma_w_Niemczech                                          ubezpieczenie_zdrowotne_w_niemczech_dla_bezrobotnych                                                                                                                                                                                                 


© Rejestracja firmy w Niemczech - Carebiuro.de 2016.
Zakladanie firmy w Niemczech - Dzialalnosc gospodarcza w Niemczech - Firma w Niemczech bez meldunku
All rights reserved.