de pl ch at
  poczta@carebiuro.de
cbb-office.pl/

ILE KOSZTUJE UBEZPIECZENIE W NIEMCZECH GEWERBE

Ubezpieczenia zdrowotne na GEWERBE w Niemczech - koszty.

Wybór ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech zależy wyłącznie od naszej indywidualnej decyzji i naszych preferencji dotyczących ogólnych warunków ubezpieczenia (OWU) i wysokości składki. Jeżeli nie orientujesz się jak wybrać docelowo najlepsze ubezpieczenie to w eurokv.de dopasujemy to najlepsze dla Ciebie. I nie będzie kosztować setek €, a zaledwie 30-50 €/miesiąc w zależności od jego zakresu i charakteru Twojego pobytu w Niemczech. Gdy przybywasz do Niemiec w charakterze zawodowym - karta EKUZ nie będzie działać. Pracując lub prowadząc firmę w Niemczech zadbaj o ubezpieczenie od pierwszego dnia pobytu.
Do wyboru masz 2 rodzaje ubezpieczeń: państwowe i prywatne. Do jakiego typu ubezpieczeń w Niemczech ma dostęp Polak prowadzący Gewerbe? Może wybrać spośród 2 rodzajów ubezpieczenia – nie tak jak w Polsce, gdzie działa tylko drogi ZUS, w Niemczech można się ubezpieczyć w państwowej lub prywatnej kasie chorych na równych prawach, z takim samym dostępem do służby zdrowia. Jakie są różnice między tymi ubezpieczeniami?

Ubezpieczenie państwowe tzw. ustawowe

To państwowe można wybrać tylko jeżeli jest to swojego rodzaju kontynuacja ubezpieczenia z Polski. Jeżeli płaciłeś przed założeniem firmy w Niemczech składki na ubezpieczenie w Polsce a przerwa między ostatnią składką w Polsce a ubezpieczeniem w Niemczech nie wynosi więcej niż 3 miesiące, masz możliwość przystąpienia do państwowej kasy chorych.

Ubezpieczenie prywatne

Co grozi właścicielowi Gewerbe za brak ubezpieczenia zdrowotnego?  Za brak ubezpieczenia grożą wysokie kary, a koszty leczenia musisz pokryć sam i mogą to być bardzo wysokie kwoty.

Zdecyduj już dziś i skontaktuj się z doradcą ubezpieczeniowych eurokv.de Tu znajdziesz niedrogie a kompleksowe ubezpieczenie zdrowotne na Twój pobyt w Niemczech.

 

Carebiuro

Pomocne linki:

 

      GEWERBE_praca_za_granicą                                                  Gewerbe_a_tanie_ubezpieczenie                                                                                                

        GEWERBE_praca_za_granicą                                                            Gewerbe_a_tanie_ubezpieczenie                                                                                                                                                                                                     

 


© Rejestracja firmy w Niemczech - Carebiuro.de 2016.
Zakladanie firmy w Niemczech - Dzialalnosc gospodarcza w Niemczech - Firma w Niemczech bez meldunku
All rights reserved.