de pl ch at
  poczta@carebiuro.de
cbb-office.pl/

UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE NIEMCY GEWERBE

GEWERBE - ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech.  

Każdy obywatel Unii Europejskiej, a szczególnie ten, który posiada meldunek za granicą, i/lub prowadzi działalność gospodarczą poza granicami swojego kraju musi posiadać aktualne ubezpieczenie zdrowotne w kasie chorych, kraju w którym posiada firmę. Taki przepis obowiązuje też Polaków zameldowanych w Niemczech i prowadzących tam swój biznes. Jeżeli nie wiesz, jak trafnie wybrać ubezpieczenie zdrowotne na pobyt w Niemczech skontaktuj się z doradcą ubezpieczeniowym euroKV i dowiedz się o szczegóły taniej polisy ubezpieczeniowej w DE, którą możesz wykupić na odległość, przez Internet.

Jakie ubezpieczenie zdrowotne może wykupić Polak w Niemczech? Do wyboru masz 2 rodzaje ubezpieczenia, które są w pełni tożsame i dają prawo do korzystania z niemieckiej służby zdrowia. Są to:

  1. ubezpieczenie w państwowej kasie chorych – dostępne pod pewnymi warunkami, jako swego rodzaju kontynuacja ubezpieczenia w ZUS
  2. ubezpieczenie prywatne – w prywatnym towarzystwie ubezpieczeniowym, które jest możliwe do nabycia przez każdą osobę zameldowaną w Niemczech

Ubezpieczenie w państwowej kasie chorych w Niemczech – warunki

Ubezpieczenie prywatne – znacznie bardziej komfortowe i bez żadnych dodatkowych warunków

Ubezpieczenie państwowe można wybrać tylko w momencie, gdy jest to swego rodzaju kontynuacja ubezpieczenia zdrowotnego – państwowego z Polski. Oznacza to, że musimy udowodnić, że nie później niż 3 miesiące przez rejestracją w niemieckiej kasie chorych zapłaciliśmy ostatnią składkę w ZUS. Niemiecka państwowa kasa chorych sprawdzi ten fakt samodzielnie w naszym polskim oddziale NFZ. Jeżeli wybierzesz państwowe ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech musisz wiedzieć, że wysokość składek na nie będzie obliczana procentowo od Twojego wynagrodzenia. Nie jest to dobra wiadomość, bo im wyższe będziesz osiągać dochody, tym wyższa będzie Twoja składka.

Natomiast w przypadku ubezpieczenia prywatnego wysokość składki jest ustalana według naszego uznania i zależy od zakresu ubezpieczenia. Ważny jest również nasz wiek, stan zdrowia, które będą liczyć się do wysokości składek.

Dobra wiadomość jest taka, że to właśnie prywatne ubezpieczenie zdrowotne jest częstokroć niższe od państwowego, a w euroKV – polskiej agencji ubezpieczeniowej, świadczącej usługi ubezpieczeniowe dla Polaków możesz mieć ubezpieczenie już od 1 € dziennie.

Potrzebujesz szybko i skutecznie się ubezpieczyć? Zgłoś się do euroKV i dowiedz się jak się ubezpieczyć już od 1 € dziennie bez wychodzenia z domu – całość obsługi ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech załatwiamy online.

 

Carebiuro

 Polecane linki:                                                                                                                                                                                                                                          

zakończenie pracy

działalność gospodarcza w Niemczech

Ubezpieczenie zdrowotne Niemcy gewerbe

ubezpieczenie-od-wypadku-w-pracy-w-niemczech

 

             Konto_Bankowe_dla_Gewerbe                                             UBEZPIECZENIE_ZDROWOTNE_NIEMCY_GEWERBE                                                                                                                                                    

                    Konto_Bankowe_dla_Gewerbe                                                                        UBEZPIECZENIE_ZDROWOTNE_NIEMCY_GEWERBE                                                                                                                                                                                                                                                                                                        


© Rejestracja firmy w Niemczech - Carebiuro.de 2016.
Zakladanie firmy w Niemczech - Dzialalnosc gospodarcza w Niemczech - Firma w Niemczech bez meldunku
All rights reserved.