de pl ch at
  poczta@carebiuro.de
cbb-office.pl/

PRACA W POLSKIEJ FIRMIE W NIEMCZECH

Rodzaje polskich firm w Niemczech.

Jaką firmę może założyć Polak w Niemczech? Jak się okazuje, od momentu gdy Polska została pełnoprawnym członkiem UE, nie ma w tym zakresie żadnych ograniczeń. Tak więc możesz założyć śmiało każdy rodzaj działalności gospodarczej w DE. Polacy chętnie zakładają firmy w Niemczech i choć najczęściej są to jednoosobowe działalności gospodarcze tzw. Gewerbe, to coraz więcej naszych rodaków decyduje się na założenie spółki w Niemczech.  Najbardziej popularną jednak formą prowadzenia działalności w Niemczech, którą wybierają Polacy jest jednoosobowa działalność gospodarcza tzw. Gewerbe, a zaraz po niej spółka GmbH, czyli odpowiednik polskiej spółki z o.o. Do jej największych atutów należy ograniczenie ryzyka i odpowiedzialności majątkiem prywatnym. Wspólnicy GmbH ryzykują tylko ustalonym kapitałem zakładowym i nie ponoszą odpowiedzialności za zobowiązania spółki. 
Prowadzenie spółki GmbH jest bardzo podobne do prowadzenia spółki z o.o. w Polsce. Tak w Polsce, jak i w Niemczech należy spółkę zarejestrować, założyć firmowy rachunek bankowy, zdobyć dane do identyfikacji podatkowej, adres zameldowania i rozliczać się z podatków do niemieckiego urzędu finansowego. Należy się przede wszystkim zastanowić, pod jaką firmą spółka GmbH będzie występować na rynku, gdzie będzie jej siedziba, jaki będzie przedmiot jej działalności. Założenie spółki GmbH odpowiednika naszej spółki z ograniczoną odpowiedzialności jest możliwe tylko w formie aktu notarialnego spisanego u niemieckiego notariusza, który po akcie zajmie się też wpisaniem spółki do rejestru handlowego.

Jak założyć Gewerbe w Niemczech? Należy przejść przez proces rejestracji, na który składa się kilka etapów:

Koszty na start założenia i prowadzenia firmy w Niemczech w roku 2022

Załóż firmę expressowo z naszym biurem - działamy online, nie wymagamy osobistego stawienia się w biurze. Już teraz skorzystaj z bezpłatnych konsultacji!

Gewerbe dla budowlanki

Polecane linki:

Praca w Niemczech z własną działalnością

Państwowe ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech

rachunek w 5 minut

co powinna wiedzieć opiekunka o podatkach?

 

 

gewerba w niemczech ile kosztuje                                           Rejestracja VAT w Niemczech cena

   Gewerba_w_Niemczech_tanio                                                          vat_niemcy                                                                                                                                                                                             


© Rejestracja firmy w Niemczech - Carebiuro.de 2016.
Zakladanie firmy w Niemczech - Dzialalnosc gospodarcza w Niemczech - Firma w Niemczech bez meldunku
All rights reserved.