de pl ch at
  poczta@carebiuro.de
cbb-office.pl/

KTO MA OBOWIĄZEK POSIADANIA UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO W NIEMCZECH

Kto musi mieć ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech?

Pracując czy prowadząc firmę w Niemczech, każda osoba zameldowana w tym kraju musi posiadać aktualne ubezpieczenie zdrowotne pochodzące z niemieckiej kasy chorych.  Wiele osób pyta naszych doradców, a co z ZUS-em i składkami ubezpieczeniowymi w Polsce? Wyjaśniamy. W momencie zameldowania w Niemczech i rozpoczęcia pracy, czy zarejestrowania firmy w tym kraju każdy obywatel, w tym cudzoziemiec musi zarejestrować się w niemieckiej kasie chorych i opłacać składki ubezpieczeniowe. Od tego nie ma odwołania, ani wyjątku.

Jakie ubezpieczenie zdrowotne musi posiadać Polak w Niemczech?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że bez względu na charakter pobytu w Niemczech każdy cudzoziemiec, a więc i obywatel Polski musi posiadać aktualne ubezpieczenie zdrowotne, pozwalające na korzystanie z niemieckiej służby zdrowia, przynajmniej w podstawowym zakresie. W Niemczech cudzoziemiec posiadający adres zameldowania w tym państwie może wybrać jedną z dwóch opcji ubezpieczenia zdrowotnego:

Państwowe ubezpieczenie zdrowotne (GKV - Gesetzliche Krankenversicherung)

Ubezpieczenie państwowe jest dostępne dla osób prowadzących w Niemczech legalną, zarejestrowaną działalność gospodarczą. Składka ubezpieczeniowa jest obliczana od dochodu, o którym informację do kasy chorych przekazuje niemiecki urząd skarbowy. Rozliczenie z kasą chorych odbywa się bez pośrednictwa pacjenta, podobnie jak w Polsce rozliczenie z NFZ.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne (PKV – Private Krankenversicherung)

Jeżeli prowadzisz firmę zarejestrowaną w Niemczech nie możesz:

Dotkliwe konsekwencje finansowe i prawne dla osób pracujących lub prowadzących firmę w Niemczech bez ubezpieczenia zdrowotnego:

Każda osoba prowadząca działalność w Niemczech ma obowiązek posiadania ubezpieczenia zdrowotnego, z jednej strony jest to wydatek dla firmy, z drugiej daje pewność dostępu do niemieckiej służby zdrowia dla właściciela firmy jego bliskich bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Możesz się ubezpieczyć sam lub z pomocą doradztwa ubezpieczeniowego. Do najlepszych i najdłużej istniejących na niemieckim rynku firm ubezpieczających należy euroKV. Doradcy ubezpieczeniowi euroKV dobiorą dla Ciebie i Twoich bliskich dedykowane ubezpieczenie z uwzględnieniem Twoich osobistych preferencji i sytuacji finansowej. Zachęcamy do indywidualnej konsultacji z naszym doradcą. Ceny ubezpieczenia zdrowotnego w  euroKV zaczynają się już od 1 €/dziennie. To konkurencyjna na niemieckim rynku ubezpieczeń oferta do której skorzystania zapraszamy szczególnie właścicieli firm jednoosobowych typu gewerbe.

 

Założenie firmy w Niemczechdy

Polecane linki:

Ubezpieczenie prywatne w Niemczech

Jak założyć firmę w Niemczech

Ubezpieczenie-zdrowotne-dla-rodaków-w-Niemczech

Kasa-fiskalna

 

 

      Procedura_rejestracji_vat_w_Niemczech                                                                  KRUS_a_Gewerbe_w_Niemczech                                                                                                                                                             

                 procedura_rejestracji_vat_w_niemczech                                                                                            KRUS_a_gewerbe_w_Niemczech                                                                                                                                                                                                                                                              


© Rejestracja firmy w Niemczech - Carebiuro.de 2016.
Zakladanie firmy w Niemczech - Dzialalnosc gospodarcza w Niemczech - Firma w Niemczech bez meldunku
All rights reserved.