de pl ch at
  poczta@carebiuro.de
cbb-office.pl/

WŁASNA FIRMA BUDOWLANA W NIEMCZECH - CZY WARTO?

Praca na własnej działalności gospodarczej w Niemczech.

Założyć własną firmę czy pracować na etacie? Przed takim dylematem stoi wielu Polaków, chcących rozpocząć swoją karierę zawodową w Niemczech w branży budowlanej. To istotne pytanie, a decyzja nie jest łatwa. Jednakże, bez wątpienia za rejestracją i prowadzeniem własnej firmy budowlanej w Niemczech przemawia wiele faktów. Jakich korzyści może się spodziewać przyszły właściciel firmy budowlanej w Niemczech?

Niezbędne dla założenia firmy budowlanej w Niemczech dokumenty to:

Nie wiesz, jak zabrać się za organizację firmy budowlanej w Niemczech? Nie mówisz jeszcze po niemiecku a wizyty w urzędach Cię męczą?
To żaden problem – od tego masz fachowców z biura Carebiuro, które od lat pomaga polskiej branży budowlanej w rejestracji i prowadzeniu firm w Niemczech.
Zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy pomogą Ci w rejestracji firmy lub jej prowadzeniu na dowolnym etapie jej działalności. I nie martw się o koszty.
Koszt rejestracji oraz prowadzenia firmy w Niemczech nie wymaga specjalnych nakładów finansowych. Na starcie jest to zaledwie koszt 50 € a w tym masz zapewnione wszystkie formalności związane z założeniem firmy w Niemczech.

Pamiętaj ! Właściciel firmy budowlanej w Niemczech musi się zarejestrować jako podatnik VAT !

Wykonywanie usług budowlanych w Niemczech prowadzi do obowiązku rejestracji VAT w Niemczech. Konsekwencją tego jest nałożony na właściciela firmy obowiązek składania deklaracji podatkowych VAT w Niemczech oraz wystawiania faktur z niemieckim VAT. Usługi budowlane według przepisów UE przypisane są co do zasady, do miejsca, w którym znajduje się nieruchomość. Regulują to odpowiednio przepisy art. 28e ustawy o VAT, dyrektywy vatowskiej 2006/112/WE (art. 47) jak również niemieckiej ustawy o VAT art. 3a ust. 3 pkt 1 UStG. Numer VAT jest niezbędny w celach rozliczania z niemieckim fiskusem, kontaktów z urzędem skarbowym oraz identyfikacji firmy w momencie wpłacania zaliczek na podatek dochodowy, oraz składania rocznego zeznania podatkowego.

 

Firma budowlana w Niemczech

Polecane linki:

Gewerbe – czym jest? Kto może ją założyć?

przydatne informacje dla opiekunek

praca za granica-bez polskiego ZUS

ubezpieczenie na życie w Niemczech

 

 

     koszty Gewerbe w Niemczech                                                                        Gewerbe-Ubezpieczenie zdrowotne                                                                                                                              

       Koszty_Gewerbe_w_Niemczech                                                                                   ubezpieczenie_zdrowotne_Niemcy_gewerbe                                                                                                                                                                                                                                                             


© Rejestracja firmy w Niemczech - Carebiuro.de 2016.
Zakladanie firmy w Niemczech - Dzialalnosc gospodarcza w Niemczech - Firma w Niemczech bez meldunku
All rights reserved.