de pl ch at
  poczta@carebiuro.de
cbb-office.pl/

SAMOZATRUDNIENIE FIRMA BUDOWLANA W NIEMCZECH

Własna firma budowlana w Niemczech - samozatrudnienie..

 

Czy wiesz, że nawet samodzielnie i jednoosobowo możesz prowadzić firmę budowlaną w Niemczech? Firma jednoosobowa, w niemieckim języku „gewerbe” polega na prowadzeniu działalności samodzielnej tzw. samozatrudnienie, gdzie właściciel firmy jest jednocześnie właścicielem firmy i jej jedynym pracownikiem. Służby niemieckie zwracają szczególną uwagę na tzw. pozorowane samozatrudnienie. Jeżeli faktycznie mamy zamiar prowadzić własną działalność gospodarczą w Niemczech, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zarejestrować Gewerbe.

 

SAMOZATRUDNIENIE -  FIRMA BUDOWLANA W NIEMCZECH 

Jakie warunki należy spełnić by nie zostać posądzonym przez niemieckie służby o czyn zabroniony jakim jest pozorne samozatrudnienie?:

Nie masz czasu na samodzielne przeprowadzenie czynności związanych z założeniem firmy budowlanej w Niemczech?

Zleć to profesjonalistom z polskiego biura Carebiuro. Co mamy w ofercie dla przyszłych przedsiębiorców budowlanych z Polski w Niemczech?

 

Własna firma budowlana w Niemczech - samozatrudnienie

Zwróć uwagę na fakt, że firma budowlana w Niemczech musi być od samego początku jej działania podatnikiem VAT.

Podatek VAT jest podatkiem terytorialnym. Podatek od towarów i usług VAT (Umsatzsteuer) znany jest też często pod nazwą podatku od wartości dodanej (Mehrwertsteuer). Stawka podstawowa wynosi 19%, zaś obniżona 7%. Znaczna część przepisów VAT-owskich reguluje kwestię miejsca opodatkowania czynności. Świadczenie w Niemczech usług związanych z nieruchomościami, w tym usług budowlanych reguluje prawo niemieckie i europejskie - usługi takie zazwyczaj opodatkowane są w miejscu położenia nieruchomości. Jako podatnik niemiecki będziesz zobowiązany składać wstępne deklaracje miesięczne lub kwartalne (Umsatzsteuer-Voranmeldungen) oraz deklarację roczną (Umsatzsteuererklärung). Rejestracja do VAT w Niemczech następuje w większości przypadków drogą elektroniczną, jednakże przedsiębiorcy budowlani muszą wypełnić odpowiedni kwestionariusz oraz dostarczyć kopię wyciągu z rejestru KRS, oraz certyfikat rezydencji. 

Polska firma świadcząca usługi budowlane ma obowiązek rejestracji jako podatnik VAT w Niemczech wtedy gdy nie może obarczyć rozliczeniem podatku VAT odbiorcy oraz w 2 przypadkach:

1) gdy świadczy usługi budowlane w Niemczech na zlecenie osoby prywatnej, która nie jest podatnikiem VAT – odprowadzamy 19% VAT do niemieckiego urzędu skarbowego;

2) gdy zleca częściowe wykonanie usług budowlanych podwykonawcom – bez znaczenia z jakiego kraju pochodzą podwykonawcy,

 

Rejestracja do VAT w Niemczech odbywa się w języku niemieckim i wymaga znajomości prawa podatkowego. W celu szybkiej rejestracji do VAT warto skorzystać z pomocy doradcy, który specjalizuje się w sprawach polsko-niemieckich. Takiego znajdziesz w polskim biurze Carebiuro.

 

W Carebiuro zapewnimy Ci ekspresowo i bez zbędnych formalności – całość obsługi firmy budowlanej online, przez WhatsApp czy Messenger.

Założenie firmy w Niemczech
 

Założenie firmy w Niemczech

Polecane linki:

Firma budowlana w Niemczech - ubezpieczenie 

Zakladanie firmy w Niemczech bez meldunku

Rejestracja Gewerbe bez meldunku w Niemczech

PODATEK DOCHODOWY

 

UWAGA: nie wymagamy osobistego stawienia sie w biurze- wszystko możemy załatwić drogą elektroniczną i pocztową:

Email:  poczta@carebiuro.de
WhatsApp +49 160 430 803 6
WhatsApp +49 151 462 323 10

Biuro Burscheid +49 2174 666 3977
Biuro Dusseldorf +49 211 975 31 621 
Biuro Leverkusen +49 2171 77 69 612 
Biuro Polska  +48 22 307 11 23 


© Rejestracja firmy w Niemczech - Carebiuro.de 2016.
Zakladanie firmy w Niemczech - Dzialalnosc gospodarcza w Niemczech - Firma w Niemczech bez meldunku
All rights reserved.