de pl ch at
  poczta@carebiuro.de
cbb-office.pl/

SAMOZATRUDNIENIE FIRMA BUDOWLANA W NIEMCZECH

Własna firma budowlana w Niemczech - samozatrudnienie..

 

Czy wiesz, że nawet samodzielnie i jednoosobowo możesz prowadzić firmę budowlaną w Niemczech? Firma jednoosobowa, w niemieckim języku „gewerbe” polega na prowadzeniu działalności samodzielnej tzw. samo zatrudnienie, gdzie właściciel firmy jest jednocześnie właścicielem firmy i jej jedynym pracownikiem. Służby niemieckie zwracają szczególną uwagę na tzw. pozorowane samo zatrudnienie. Jeżeli faktycznie mamy zamiar prowadzić własną działalność gospodarczą, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zarejestrować Gewerbe.

Jakie warunki należy spełnić by nie zostać posądzonym przez niemieckie służby o czyn zabroniony jakim jest pozorne samozatrudnienie?

Nie masz czasu na samodzielne przeprowadzenie czynności związanych z założeniem firmy budowlanej w Niemczech? Zleć to profesjonalistom z polskiego biura Carebiuro. Co mamy w ofercie dla przyszłych przedsiębiorców budowlanych z Polski w Niemczech?

Zwróć uwagę na fakt, że firma budowlana w Niemczech musi być od samego początku jej działania podatnikiem VAT.

Podatek VAT jest podatkiem terytorialnym. Podatek od towarów i usług VAT (Umsatzsteuer) znany jest też często pod nazwą podatku od wartości dodanej (Mehrwertsteuer). Stawka podstawowa wynosi 19%, zaś obniżona 7%. Znaczna część przepisów VAT-owskich reguluje kwestię miejsca opodatkowania czynności. Świadczenie w Niemczech usług związanych z nieruchomościami, w tym usług budowlanych reguluje prawo niemieckie i europejskie - usługi takie zazwyczaj opodatkowane są w miejscu położenia nieruchomości. Jako podatnik niemiecki będziesz zobowiązany składać wstępne deklaracje miesięczne lub kwartalne (Umsatzsteuer-Voranmeldungen) oraz deklarację roczną (Umsatzsteuererklärung). Rejestracja do VAT w Niemczech następuje w większości przypadków drogą elektroniczną, jednakże przedsiębiorcy budowlani muszą wypełnić odpowiedni kwestionariusz oraz dostarczyć kopię wyciągu z rejestru KRS, oraz certyfikat rezydencji. 

Polska firma świadcząca usługi budowlane ma obowiązek rejestracji jako podatnik VAT w Niemczech wtedy gdy nie może obarczyć rozliczeniem podatku VAT odbiorcy oraz w 2 przypadkach:

1) gdy świadczy usługi budowlane w Niemczech na zlecenie osoby prywatnej, która nie jest podatnikiem VAT – odprowadzamy 19% VAT do niemieckiego urzędu skarbowego;

2) gdy zleca częściowe wykonanie usług budowlanych podwykonawcom – bez znaczenia z jakiego kraju pochodzą podwykonawcy,

 

Rejestracja do VAT w Niemczech odbywa się w języku niemieckim i wymaga znajomości prawa podatkowego. W celu szybkiej rejestracji do VAT warto skorzystać z pomocy doradcy, który specjalizuje się w sprawach polsko-niemieckich. Takiego znajdziesz w polskim biurze Carebiuro.

 

W Carebiuro zapewnimy Ci ekspresowo i bez zbędnych formalności – całość obsługi firmy budowlanej online, przez WhatsApp czy Messenger.

 

Gewerbe dla budowlanki

Polecane linki:

Firma budowlana w Niemczech - ubezpieczenie 

Zakladanie firmy w Niemczech bez meldunku

Rejestracja Gewerbe bez meldunku w Niemczech

PODATEK DOCHODOWY


© Rejestracja firmy w Niemczech - Carebiuro.de 2016.
Zakladanie firmy w Niemczech - Dzialalnosc gospodarcza w Niemczech - Firma w Niemczech bez meldunku
All rights reserved.