de pl ch at
  poczta@carebiuro.de
cbb-office.pl/

FAKTURA ZA USŁUGI BUDOWLANE DLA NIEMCA

Kiedy możemy wystawić Fakturę za usługi budowlane w Niemczech.

 

Firmy świadczące usługi budowlane w Niemczech zgodnie z przepisami winny być zarejestrowane jako podatnik w tym kraju. Jeżeli polski podatnik nie zarejestrował się w podatku VAT w Polsce, natomiast prowadzi działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług budowlanych na nieruchomościach w innym niż Polska, państwie członkowskim, powinien zarejestrować się jako podatnik w tym państwie. Miejscem świadczenia usług związanych z nieruchomościami, w tym usług świadczonych przez rzeczoznawców, pośredników w obrocie nieruchomościami, usług zakwaterowania w hotelach lub obiektach o podobnej funkcji, takich jak ośrodki wczasowe lub miejsca przeznaczone do użytku jako kempingi, użytkowania i używania nieruchomości oraz usług przygotowywania i koordynowania prac budowlanych, takich jak usługi architektów i nadzoru budowlanego, jest według ustawy o VAT miejsce położenia nieruchomości (podstawa prawna: art. 28e ustawy o VAT).

 

FAKTURA ZA USŁUGI BUDOWLANE DLA NIEMCA

Świadczone przez podatnika usługi podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT w Niemczech. Miejscem ich świadczenia, jako usług związanych z nieruchomościami, jest miejsce położenia nieruchomości, których dotyczą (por. art. 27 ust. 2 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług). W konsekwencji usługi te nie podlegają opodatkowaniu w Polsce, lecz w Niemczech.

Jak wystawiać faktury za usługi budowlane w Niemczech?

Jeżeli chcesz w pełni legalnie prowadzić działalność budowlaną w Niemczech i wystawiać swoim klientom prywatnym i firmowym w tym kraju faktury musisz zarejestrować firmę na terenie tego kraju. Szybko, tanio i skutecznie pomogą Ci w tym konsultanci Carebiuro. 

Na proces rejestracji firmy budowlanej z pomocą Carebiuro składa się:
Nie masz meldunku w Niemczech potrzebnego do rejestracji firmy? To nie kłopot ! W Carebiuro proponujemy:

 

Kiedy możemy wystawić Fakturę za usługi budowlane w Niemczech

Adres zameldowania jest potrzebny w Niemczech, ponieważ bez niego nie będziesz mógł zarejestrować swojej Gewerbe. Jeżeli nie zamierzasz mieszkać w Niemczech, a na zlecenia będziesz przyjeżdżać tylko na kilka kilkanaście dni lub miesiąc, dwa bez konieczności zameldowania się to możesz skorzystać z wyjątkowej usługi Carebiuro, jaką jest użyczenie adresu zameldowania. Polega to na podpisaniu umowy cywilno-prawnej, na mocy której Carebiuro użycza Ci adresu zameldowania w Niemczech, który staje się adresem siedziby Twojej firmy w DE. Od teraz Twoja działalność będzie zarejestrowana pod tym adresem i będziesz mógł podawać ten adres wszystkim kontrahentom, klientom i osobom zainteresowanym.

Użyczenie adresu zameldowania to nie wszystko – w ramach tej usługi zajmiemy się Twoją korespondencją – będziemy ją odbierać, przesyłać n wskazany przez Ciebie adres, a nawet odpowiadać na nią po niemiecku, jeżeli będzie dotyczyć spraw urzędowych.

Rejestracja firm dla różnych branż w DE
 

Firma budowlana w Niemczech

Polecane linki:

Firma w Niemczech

Zameldowania w Niemczech

Kindergeld na gewerbe

Komu przysługuje Kindergeld

 

                  gewerba a ubezpieczenie w polsce                                                                   vat_anglia

                    https://carebiuro.de/pdf/ekv/gewerba_a_ubezpieczenie_w_polsce_pup.pdf                                                                   https://carebiuro.de/pdf/officevat/vat_anglia.docx_pup.pdf

 

UWAGA: nie wymagamy osobistego stawienia sie w biurze- wszystko możemy załatwić drogą elektroniczną i pocztową:

Email:  poczta@carebiuro.de
WhatsApp +49 160 430 803 6
WhatsApp +49 151 462 323 10

Biuro Burscheid +49 2174 666 3977
Biuro Dusseldorf +49 211 975 31 621 
Biuro Leverkusen +49 2171 77 69 612 
Biuro Polska  +48 22 307 11 23 

                                                                                                                                                                          


© Rejestracja firmy w Niemczech - Carebiuro.de 2016.
Zakladanie firmy w Niemczech - Dzialalnosc gospodarcza w Niemczech - Firma w Niemczech bez meldunku
All rights reserved.