de pl ch at
  poczta@carebiuro.de
cbb-office.pl/

ŚWIADCZENIA USŁUG BUDOWLANYCH W NIEMCZECH PRZEZ NIEVATOWCA

Kiedy nie Vatowiec może świadczyć usługi budowlane w Niemczech..

Wiele polskich firm budowlanych decyduje się na wykonywanie usług poza granicami kraju np. w Niemczech. Korzystne wynagrodzenie kusi, a jak wygląda w tym przypadku kwestia wystawiania faktur oraz świadczenia usług budowlanych przez podatnika, który nie jest zarejestrowanym płatnikiem VAT?
Co do zasady w przypadku eksportu usług na rzecz kontrahenta z UE opodatkowanie transakcji następuje na mocy art. 28b ustawy o VAT, co oznacza, że: miejscem świadczenia usług w przypadku świadczenia usług na rzecz podatnika jest miejsce, w którym podatnik będący usługobiorcą posiada siedzibę działalności gospodarczej. W odniesieniu jednak do usług budowlanych, miejsce opodatkowania jest tam, gdzie dana nieruchomość się znajduje, co oznacza, że bez znaczenia jest gdzie nabywca usługi posiada siedzibę działalności. Co do zasady w przypadku sprzedaży na rzecz innych podatników (firm) odpowiednim dokumentem jest faktura.
Podatnicy zwolnieni z podatku VAT także w przypadku sprzedaży na rzecz innych przedsiębiorców wystawiają faktury, z tą różnicą, że są to faktury bez doliczonego podatku VAT. Ponadto na fakturze należy wskazać podstawę stosowanego zwolnienia z podatku VAT. W odniesieniu do transakcji eksportu usług budowlanych polski podatnik powinien wystawić fakturę bez VAT z dopiskiem „odwrotne obciążenie”. Taka informacja zawarta na fakturze wskaże nabywcy konieczność opodatkowania transakcji w miejscu położenia nieruchomości.

Znacznie prostszym rozwiązaniem jednak zdecydowanie jest rejestracja firmy budowlanej w Niemczech i zostanie podatnikiem VAT w tym kraju. Jak założyć firmę budowlaną w Niemczech i zostać VATowcem? 
Jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji firmy budowlanej w Niemczech?

Nie masz meldunku w Niemczech? Wiesz, że jest potrzebny do rejestracji firmy? Skontaktuj się z biurem Carebiuro. Jeżeli nie posiadasz adresu zameldowania nie stanowi to przeszkody. Carebiuro oferuje wszystkim nowo zakładającym firmy w Niemczech tzw. usługę użyczenia adresu zameldowania w Niemczech. Jest to usługa w pełni legalna, z której korzysta wielu Polaków, niezdecydowanych na stały pobyt czy zamieszkanie w Niemczech w związku z prowadzoną tam firmą budowlaną.

Załóż już dziś firmę budowlaną w Niemczech i ciesz się korzyściami z prowadzenia własnego biznesu za granicą.

 

 

 

Rejestracja Gewerbe w Niemczech

Polecane linki:

Kindergeld na gewerbe

EU Kindergeld

JAK ZAŁOŻYĆ FIRMĘ W NIEMCZECH

Kto może założyć firmę budowlaną w Niemczech


© Rejestracja firmy w Niemczech - Carebiuro.de 2016.
Zakladanie firmy w Niemczech - Dzialalnosc gospodarcza w Niemczech - Firma w Niemczech bez meldunku
All rights reserved.